PPP ZDROWE NOGI

Powszechny Program Profilaktyczny "Zdrowe Nogi"Przyjaciele PPP "Zdrowe Nogi"

 

Powszechny Program Profilaktyczny „Zdrowe Nogi” jest długoterminową akcją o charakterze edukacyjnym. Grupę odbiorców stanowią ci wszyscy, którzy interesują się stanem zdrowia nóg i stóp swoich oraz swoich najbliższych. Z przeprowadzonych analiz wynika, że stan świadomości odnośnie higieny i pielęgnacji nóg pozostawia wiele do życzenia zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy, zważywszy na częstotliwość występowania schorzeń kończyn dolnych w polskim społeczeństwie, wśród dorosłych oraz dzieci. Program koncentruje się na następujących dziedzinach medycyny:

·         Diabetologia,

·         Dermatologia,

·         Ortopedia,

·         Chirurgia naczyniowa,

·         Neurologia.

 

            Powszechny Program Profilaktyczny „Zdrowe Nogi” działa od początku 2003 roku. Niezmiennie organizuje szkolenia dla kosmetyczek, pielęgniarek i lekarzy zainteresowanych dokształcaniem w zakresie specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Obecnie w gronie Gabinetów Zdrowe Nogi jest ponad 300 placówek na terenie całej Polski (w tym w Poradni e Stopy Cukrzycowej i gabinety lekarskie). To, czego od nich wymagamy to: świadczenie usług w zakresie specjalistycznej pielęgnacji stóp na bardzo wysokim poziomie z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu (przede wszystkim frezarek).