DLA SPECJALISTÓW

Specjalista ds. pielęgnacji stópSzkolenia (warsztaty) indywidualneCzego uczymy na szkoleniach

Specjalista ds. pielęgnacji stóp

Powszechny Program Profilaktyczny "Zdrowe Nogi" zakłada, że "specjalistami ds. pielęgnacji stóp" mogą (i powinny być) osoby z doświadczeniem zawodowym w zakresie pielęgniarstwa, kosmetyki, fizykoterapii, rehabilitacji. Od pielęgniarek wymagamy legitymowania się dyplomem zawodowym oraz ukończeniem kursów umożliwiających pracę kosmetyczek w zawodzie kosmetyczki, od kosmetyczek tytułu zawodowego i uprawnienia do wykonywania zawodu (w tym ukończony kurs pedicure).

Kandydatki (kandydaci - panowie też są mile widziani) na szkolenie w specjalizacji "specjalista ds. pielęgnacji stóp" muszą wykazywać ogromną chęć pracy w zawodzie - nie każda kosmetyczka ma "predyspozycje" do zajmowania się stopami, nie koniecznie zdrowymi, pięknymi, a często chorymi, wymagającymi ogromnego wysiłku w ich wyleczeniu.

Podczas pierwszego szkolenia (Zdrowe Nogi) staramy się zapewnić wykładowców z dziedzin medycyny, które mają ogromny związek z nogami, stopami. A są to: diabetologia, dermatologia, ortopedia, flebologia (chirurgia naczyniowa). Zapewniamy też tzw. "zajęcia ekspertów", czyli konsultacje praktyczne z magistrem kosmetologiem- specjalistą pielęgnacji stóp. Taka wymiana doświadczeń ma na celu dostarczenie uczestniczkom Programu wiedzy, której posiadanie ułatwia pracę i perfekcyjne zajmowanie się pacjentem.

Każda kosmetyczka, po zakończeniu podstawowego szkolenia powinna zobowiązać się do przechodzenia dalszych cyklicznych kursów umożliwiających zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności (teoretycznych i praktycznych).